Міністерство економіки України

Головна / Діяльність / Регуляторна діяльність / Звіти про відстеження результативності прийнятих регуляторних актів
Меню

Звіт про базове відстеження результативності наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 08.02.2016 № 193 "Про затвердження Порядку проведення повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, та оформлення її результатів", зареєстрованого в Мін’юсті 24.02.2016 за № 278/28408

1. Вид та назва регуляторного акта, результативність якого відстежується

Наказ Мінекономрозвитку від  08.02.2016 № 193 "Про затвердження Порядку проведення повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, та оформлення її результатів", зареєстрований у Мін’юсті 24.02.2016 за № 278/28408 (далі – Наказ), набрав чинності 17.02.2017.

2. Назва виконавця заходів з відстеження

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України.

3. Цілі прийняття акта

Відповідно до частини першої статті 17 Закону України від 05.06.2014 № 1314-VII "Про метрологію та метрологічну діяльність" (далі – Закон про метрологію), законодавчо регульовані засоби вимірювальної техніки (далі – законодавчо регульовані ЗВТ), що перебувають в експлуатації, підлягають періодичній повірці та повірці після ремонту. Стосовно законодавчо регульованих ЗВТ, що перебувають в експлуатації, може також проводитися позачергова, експертна та інспекційна повірка.

Кабінетом Міністрів України постановою від 04.06.2015 № 374 затверджено перелік категорій законодавчо регульованих ЗВТ, що підлягають періодичній повірці, який складається з 80 категорій законодавчо регульованих ЗВТ.

Частиною шостою статті 17 Закону про метрологію визначено, що порядок проведення повірки законодавчо регульованих ЗВТ, що перебувають в експлуатації, та оформлення її результатів, встановлюється нормативно-правовим актом центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері метрології та метрологічної діяльності.

З метою реалізації цих положень Закону про метрологію Мінекономрозвитку прийнято Наказ, основною метою якого є встановлення у державі порядку проведення повірки законодавчо регульованих ЗВТ, що перебувають в експлуатації, а також оформлення її результатів,  який встановлює процедуру та умови проведення повірки законодавчо регульованих ЗВТ, вимоги до методик повірки, а також оформлення її результатів.

4. Строк виконання заходів з відстеження

З 26 грудня 2016 року по 28 лютого 2017 року.

5. Тип відстеження

Базове відстеження.

6. Методи одержання результатів відстеження

Статистичний метод.

7. Дані та припущення, на основі яких відстежувалася результативність, а також способи одержання даних

Відстеження результативності цього регуляторного акта здійснювалося шляхом аналізу звернень заінтересованих сторін щодо необхідності внесення змін до Наказу і надання роз'яснень щодо його положень.

8. Кількісні та якісні значення показників результативності акта

Показники результативності

2017

Рівень поінформованості суб’єктів господарювання з основних положень акта

Рівень поінформованості щодо положень акта достатньо високий. Зокрема, Наказ опубліковано в “Офіційному віснику України”  від 22.03.2016 (2016 р., № 21, стор. 218, стаття 837, код акту 81106/2016) та оприлюднено на офіційному веб-порталі Верховної Ради України.

Кількість суб’єктів господарювання, на яких поширюється дія акта

61 (наукові метрологічні центри, державні підприємства, які належать до сфери управління Мінекономрозвитку та провадять метрологічну діяльність, та повірочні лабораторії, які  уповноважені на проведення повірки законодавчо ЗВТ, що перебувають в експлуатації)

Кількість пропозицій заінтересованих сторін щодо необхідності перегляду Наказу

2

З моменту набрання чинності Наказом Мінекономрозвитку узагальнює пропозиції щодо удосконалення порядку проведення повірки законодавчо регульованих ЗВТ з метою розроблення відповідних змін до Наказу.

Зокрема, пропозиції надано двома суб’єктами господарювання, які з метою прийняття виваженого рішення потребують детального вивчення та обговорення.

9. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей

За результатами аналізу, отриманих значень показників результативності даного регуляторного акта, можна зробити висновок, що регуляторний акт має достатньо високий ступінь досягнення визначених цілей.

Реалізація Наказу забезпечує узгодженість в питаннях проведення повірки законодавчо регульованих ЗВТ, що перебувають в експлуатації, дотримання процедури та умов, а також оформлення її результатів.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json