Головна » Діяльність » Технічне регулювання » Загальна інформація щодо сфери технічного регулювання

Календар подій

15
Липня
Назад Вперед
Пн Вт С Чт Пт Сб Н
2 3 4 5 6 7 8
30 31 1 2 3 4 5
Переглянути за період:
з
по

Підписка на новини

E-mail
Рішення засідання науково – технічної ради у сфері технічного регулювання при Мінекономрозвитку України від 06.07.2017
25.07.2017 | 11:40 | Департамент технічного регулювання

Проект

РІШЕННЯ

засідання науково-технічної ради у сфері технічного регулювання при Мінекономрозвитку України

(06.07.2017, 11.00 вул. Горького, 174,  11 поверх, зал засідань)

1. Інформацію щодо підведення підсумків діяльності департаменту технічного регулювання за ІІ квартал 2017 рік взяти до відома.

Визнати діяльність департаменту технічного регулювання задовільною.

2. Наголосити про недопустимість розроблення та прийняття законів України, які руйнують принципи функціонування системи стандартизації та метрології, створених відповідно до міжнародних та європейських аналогів,  а саме:

розроблення проекту Закону України стосовно надання Мінрегіону повноваження щодо розроблення, прийняття, перевірки, перегляду, скасування та відновлення дії національних стандартів, кодексів усталеної практики та змін до них за класами 91 та 93 Українського класифікатора нормативних документів (крім позицій, що стосуються лічильників, машин та устаткування);

прийняття Законів України, які руйнують принципи функціонування системи технічного регулювання (прийнятий Верховною Радою України Закон України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» (зареєстрований у ВРУ як законопроект за № 4901 від 06.07.2016) та прийняття у першому читанні законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів» (зареєстрований у ВРУ за № 5364 від 04.11.2016).

Рекомендувати Мінекономрозвитку проінформувати Кабінет Міністрів України про недопустимість прийняття Законів України, зареєстрованих у Верховній Раді України.

Термін – до 12.07.2017

3. Інформацію про проект Закону України щодо внесення змін до законодавства у сфері стандартизації (проект Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів у зв’язку з прийняттям Закону України “Про стандартизацію”) взяти до відома.

Рекомендувати державним підприємствам, що належать до сфери управління Мінекономрозвитку, провести інформаційно-просвітницьку компанію щодо сучасної системи стандартизації.

Термін: постійно

4. Інформацію про здійснення моніторингу відповідності Національного агентства з акредитації України вимогам до національного органу з акредитації, установленим статтею 61 Закону України “Про акредитацію органів з оцінки відповідності” взяти до відома.

Рекомендувати НААУ після отримання довідки за результатами здійснення моніторингу вжити заходів щодо усунення виявлених невідповідностей та врахування висловлених пропозицій.

Термін: ІІІ квартал 2017 року

5. Інформацію щодо змін до нормативно-правової бази у сфері технічних регламентів та оцінки відповідності взяти до відома.

Рекомендувати департаменту технічного регулювання:

завершити роботи з розробки та прийняття відповідних нормативно-правових актів;

додатково опрацювати питання  обов’язку для акредитованих випробувальних лабораторій оформлювати протоколи випробувань з повним описом та ідентифікацією продукції, що проходила випробування згідно стандарту ДСТУ ISO/IEC 17025:2006 "Загальні вимоги до компетентності випробувальних та калібрувальних лабораторій" та щодо публічності демонстрування протоколів випробувань.

Рекомендувати керівникам призначених органів з оцінки відповідності згідно з технічними регламентами та призначених органів з сертифікації в державній системі сертифікації вжити необхідних організаційних заходів для підготовки до виконання нових вимог нормативно-правових актів у сфері оцінки відповідності.

Термін: ІІІ квартал 2017 року

6. Рекомендувати ДП «УкрНДНЦ»:

здійснити підготовчі заходи для підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Європейським інститутом стандартизації в галузі телекомунцікацій (ETSI) та національним органом стандартизації та Угоди про розповсюдження стандартів ETSI;

забезпечити включення до додатків до Програми робіт з стандартизації на 2017 рік пропозицій щодо розроблення національних стандартів, якими будуть прийняті відповідні міжнародні та європейські стандарти на заміну ГОСТ, у тому числі, які стосуються системних стандартів (єдиної системи конструкторської документації (ЕСКД), єдиної системи технічної документації (ЕСТД) тощо).

Термін: постійно

забезпечити у ІV кварталі 2017 року проведення наради із технічними комітетами стандартизації щодо актуальних питань діяльності технічних комітетів стандартизації  та запровадити проведення таких нарад щопівроку.

Термін: вересень 2017 року

7. Зміни до нормативно-правової бази у сфері метрології.

Інформацію щодо змін до нормативно-правової бази у сфері метрології взяти до відома.

Рекомендувати державних підприємствам, установам та організаціям, які здійснюють свою діяльність у сфері метрології посилити проведення просвітницької компанії щодо зазначених змін до нормативно-правової бази.

Термін: постійно

8. Інформацію ННЦ “Інститут метрології” щодо метрична конвенція та її переваг для України у зв’язку з її підписанням взяти до відома. Рекомендувати вжити заходів щодо її підписання.

 

Перший заступник голови науково-технічної ради у сфері технічного регулювання при Мінекономрозвитку України,

директор департаменту технічного регулювання Мінекономрозвитку України                                                                   Леонід  ВІТКІН


Опитування

Оцініть діяльність Міністерства економічного розвитку і торгівлі України

Результати опитування

До списку голосувань

http://freegeoip.net/json