Головна » Діяльність » Співробітництво з світовою організацією торгівлі » Генералізована система преференцій США

Календар подій

19
Лютого
Назад Вперед
Пн Вт С Чт Пт Сб Н
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
26 27 28 1 2 3 4
Переглянути за період:
з
по

Підписка на новини

E-mail
Генералізована система преференцій США
23.10.2017 | 10:05 | Департамент доступу до ринків та взаємодії з СОТ

Генералізована система преференцій США (the U.S. Generalized System of Preference – GSP/ГСП) призначена для сприяння економічному зростанню в країнах, що розвиваються, шляхом надання пільгового безмитного режиму ввезення на територію США до 5000 видів товарів із визначених американським урядом країн – бенефіціарів ГСП (120 країни і території, в тому числі Україна). Список країн-бенефіціарів GSP.

ГСП заснована 1 січня 1976 року відповідно до Закону США “Про торгівлю” 1974 року. Після дворічної перерви (у зв’язку із завершенням строку чинності ГСП 1 серпня 2013 року автоматично припинила свою дію) 29 червня 2015 року Президент США Б. Обама підписав прийнятий Конгресом Закон “Про розширення торгових преференцій” (Trade Preferences Extension Act 2015), який передбачає відновлення дії ГСП до 31 грудня 2017 року.

Детальна інформація щодо ГСП розміщена на веб-сайті Офісу Торгового Представника США: Генералізована система преференцій США.

Преференції програми ГСП відновлено з 29 липня 2015 року, що дає можливість безмитного ввезення на територію США понад 3 500 видів товарів з України.

Продукція, що підпадає під безмитний режим ввезення в рамках ГСП, включає широкий асортимент промислових товарів, різні види хімічних речовин та мінералів, окремі будівельні матеріали, феросплави, частини до двигунів, деякі види сільськогосподарської і рибної продукції та ін.

Список продукції, що підпадає під дію ГСП: GSP-Eligible Products.

Статистичні дані

За оцінками експертів в рамках ГСП Україна протягом 2012 – 2016 років щорічно експортувала до США товарів на суму від 26 до 70 млн. дол. США, у т.ч. титан, пігменти та заготовки на основі діоксину титану, сировину для кондитерських виробів, окремі види нафтопродуктів, карбід бору, феромарганець, алюміній, вироби з дерева, вентилятори, бурильні інструменти та обладнання, також окремі види оптики та шоколадної продукції тощо.

У 2016 році в рамках цієї програми американськими компаніями імпортовано товарів і сировини на суму 18,95 млрд. дол. США, в тому числі з України на суму понад 56 млн. дол. США (що складає 9,1% від загального імпорту з України – 609 млн. дол. США).

Кроки Мінекономрозвитку:

Реалізовано. Завдяки злагодженим та цілеспрямованим діям Мінекономрозвитку за результатами розгляду Міжвідомчою комісією Генералізованої системи преференцій США петиції Мінекономрозвитку Президентом США Б. Обамою 30.09.2015 прийнято рішення щодо повернення низки товарів українського експорту до США під сферу дії ГСП, що надає можливість їх безмитного ввезення на територію США.

Під дію ГСП повернено наступні українські товари:

  • рідкісні гази, крім аргону (код 2804.29.00, обсяг поставок з України до США у 2016 році склав понад 24,7 млн. дол. США, ввізне мито – 3,7%);
  • частини до залізничних локомотивів або моторних вагонів трамвая або рухомого складу (код 8607.19.03, обсяг поставок з України до США у 2016 році склав понад 954 тис. дол. США, ввізне мито – 0,4%);
  • макуха та інші тверді залишки виділення жирів та олії із соняшникового насіння (код 2306.30.00, обсяг поставок з України до США у 2016 році склав понад  50 тис. дол. США, ввізне мито – 0,45 центів за кг).

Зазначений крок дозволяє збільшити експорт української продукції до США та надає додаткові конкурентні переваги українській продукції.

Робота триває:

Інформування українських товаровиробників про переваги Генералізованої системи преференцій США

Одним з пріоритетів Мінекономрозвитку на сьогодні є якнайширше інформування українських товаровиробників про можливості використання переваг Генералізованої системи преференцій США.

Використання ГСП суттєво підвищує конкурентоспроможність експорту окремих груп українських товарів на американський ринок, оскільки застосування ГСП сприяє зниженню витрат через отримання безмитного режиму для товарів, що підпадають під дію ГСП.

Довідково. З урахуванням позбавлення Російської Федерації доступу до ГСП наприкінці 2014 року, як країни, яка вже не відповідає критеріям цієї програми, Україна може претендувати на додаткові вивільнені продуктові ніші (Російська Федерація входила в десятку країн – найбільших реципієнтів пільгового режиму ГСП та щорічно експортувала продукції на понад 0,4 млрд. дол. США в рамках цієї програми без сплати імпортного мита).

З’ясувати чи підпадає товар під дію ГСП можна, зокрема, скориставшись веб-ресурсом: Гармонізований тариф США. Див. Рекомендовані кроки щодо визначення чи підпадає товар під дію ГСП.

Як товар, імпортований до США, отримує безмитний режим в рамках ГСП.

Якщо українські товари підпадають під дію ГСП, необхідно користуватися перевагами цієї програми у повній мірі, і повідомляти своїх американських партнерів про застосування ГСП під час експорту до США.

У 2016 році частка використання Генералізованої системи преференцій США становила 56%  від загального імпорту українських товарів до США в рамках ГСП.

Повідомлення для імпортера США:

“Choose Ukrainian Products & Use GSP”

“Обирай українські товари та користуйся ГСП”

Відповідальним за отримання безмитного режиму для товарів, що підпадають під дію ГСП, є імпортер США.

Довідкові матеріали:

Рекомендовані кроки щодо визначення чи підпадає товар під дію Генералізованої системи преференцій США.

Брошура "Генералізована система преференцій Сполучених Штатів Америки. Нові можливості для українських експортерів на ринку США".


Опитування

Оцініть діяльність Міністерства економічного розвитку і торгівлі України

Результати опитування

До списку голосувань

http://freegeoip.net/json