Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Державні закупівлі (Архів) / Роз’яснення стосовно застосування законодавства у сфері державних закупівель
Лист-роз'яснення щодо змін внесених до Закону України "Про здійснення державних закупівель" №3302-04/32327-08 від 27.08.2012
31.08.2012 | 11:32 | Департамент державних закупівель та державного замовлення.

Розпорядникам державних коштів

                              (за списком)

 

Щодо внесених змін до Закону України

“Про здійснення державних закупівель”

 

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України на численні звернення суб’єктів сфери державних закупівель щодо придбання, оренди землі, будівель, іншого нерухомого майна або майнових прав на землю, будівель, іншого нерухомого майна повідомляє.

Закон України “Про здійснення державних закупівель” (зі змінами) (далі – Закон) встановлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти.

При цьому Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань державних закупівель” від 04.07.2012 № 5044-VI, який набрав чинності 05.08.2012, внесено зміни зокрема до частини третьої статті 2 Закону.

Так, згідно з частиною третьої статті 2 Закону дія цього Закону не поширюється на випадки, якщо предметом закупівлі є, зокрема придбання, оренда землі, будівель, іншого нерухомого майна або майнових прав на землю, будівлі, інше нерухоме майно.

Відповідно до частини першої статті 181 Цивільного кодексу України до нерухомих речей (нерухоме майно, нерухомість) належать земельні ділянки, а також об’єкти, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення.

У свою чергу, згідно зі статтею 190 Цивільного кодексу України майном як особливим об’єктом вважаються окрема річ, сукупність речей, а також майнові права та обов’язки. Майнові права є неспоживною річчю. Майнові права визнаються речовими правами.

Таким чином, у разі якщо предметом закупівлі є придбання, оренда землі, будівель, іншого нерухомого майна або майнових прав на землю, будівлі, інше нерухоме майно, таку закупівлю замовник може здійснювати без проведення процедур закупівель відповідно до частини третьої статті 2 Закону.

Одночасно зазначаємо, що виходячи з частини другої статті 19 Конституції України, та відповідно до Положення про Мінекономрозвитку, затвердженого Указом Президента України від 31.05.2011 № 634, норм Закону до компетенції Мінекономрозвитку не належить віднесення предметів закупівлі, визначених у частині третій статті 2 Закону до таких, на які дія Закону не поширюється.

 

Директор департаменту державних

закупівель та державного замовлення                                                  Б. М. Горбанський

 

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2