Міністерство економіки України

Повідомлення до уваги суб’єктів первинного фінансового моніторингу (товарних та інших бірж, що проводять фінансові операції з товарами)

Мінекономрозвитку повідомляє:

1. Відповідно до статей 14, 24, 28 Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення" (далі – Закон) Мінекономрозвитку прийнято наказ від 17.08.2018 № 1141 "Про затвердження Порядку розгляду Міністерством економічного розвитку і торгівлі України справ про порушення вимог законодавства, що регулює діяльність у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, та застосування санкцій" (далі – Порядок), зареєстрований в Мін'юсті 08.11.2018 за № 1270/32722.

Порядок визначає процедуру розгляду Мінекономрозвитку справ та застосування санкцій за порушення товарними та іншими біржами, що проводять фінансові операції з товарами, вимог Закону та/або нормативно-правових актів, що регулюють діяльність у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення.

Зазначений наказ розміщено, зокрема, на офіційному сайті Верховної Ради України та на зовнішньому сайті Мінекономрозвитку в розділі "Діяльність" підрозділах "Регулювання товарного біржового ринку" – "Фінансовий моніторинг товарних бірж" – "Законодавство з питань фінансового моніторингу".

2. З ініціативи Держфінмоніторингу та за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні (OSCE) розроблено Термінологічний словник з питань запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму, фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення та корупції (далі – словник).

Словник підготовлено шляхом узагальнення та систематизації термінів та понять з питань запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму, фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення та корупції. Крім того, словник увібрав в себе термінологію, що міститься у відповідних міжнародних юридичних документах (конвенціях), стандартах і керівництвах міжнародних організацій, національному законодавстві, інформаційній та науковій літературі.

Зі словником можна ознайомитись на офіційному веб-сайті Держфінмоніторингу у розділі "Правова база/Коментарі" та на зовнішньому сайті Мінекономрозвитку в розділі "Діяльність" підрозділах "Регулювання товарного біржового ринку" – "Фінансовий моніторинг товарних бірж" – "Законодавство з питань фінансового моніторингу".

3. Відповідно до Закону, постанови Кабінету Міністрів України та Національного банку України від 16.09.2015 № 717 "Про затвердження Порядку проведення національної оцінки ризиків у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, та фінансуванню тероризму і оприлюднення її результатів", за сприянням Координатора проектів ОБСЄ в Україні (OSCE), Держфінмоніторингом підготовлено оновлену версію Методики для проведення оцінки ризиків відмивання коштів та фінансування тероризму в Україні.

Планується, що на основі цієї Методики у 2019 році буде проведений другий раунд національної оцінки ризиків в Україні.

З Методикою національної оцінки ризиків відмивання коштів та фінансування тероризму в Україні можна ознайомитись на офіційному веб-сайті Держфінмоніторингу у розділі "Національна оцінка ризиків" та на зовнішньому сайті Мінекономрозвитку в розділі "Діяльність" підрозділах "Регулювання товарного біржового ринку" – "Фінансовий моніторинг товарних бірж" – "Законодавство з питань фінансового моніторингу".

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json