Міністерство економіки України

Меню

Інформація щодо участі України в роботі засідання Комітету СОТ з питань сільського господарства (26-27 лютого 2019 року)

26–27 лютого 2019 року в м. Женева (Швейцарська Конфедерація) відбулось офіційне засідання Комітету СОТ з питань сільського господарства (далі – Комітет).

Згідно з порядком денним розглядались питання, пов’язані з виконанням зобов’язань щодо внутрішньої підтримки сільського господарства, експортних субсидій, тарифних квот, спеціальних сільськогосподарських захисних заходів тощо.

Зокрема, українська делегація порушила питання стосовно:

  • стягнення Молдовою плати за забруднення навколишнього середовища з імпортерів харчової продукції. Молдовською стороною надано роз’яснення стосовно видів упаковки для харчової продукції щодо якої вимагається додаткова плата, у тому числі за Tetra Pak та Pet-упаковку;
  • нотифікації Ізраїлю з питань внутрішньої підтримки та перевищення дозволеного рівня Сукупного виміру підтримки;
  • політики Індії щодо виробництва і торгівлі бобовими, зокрема обмежень на імпорт бобових.

Також, на засіданні  Комітету було розглянуто:

  • відповіді української сторони на запитання Австралії стосовно тарифної квоти на ввезення в Україну цукру-сирцю з тростини;
  • контр-нотифікацію Канади, США та Австралії до нотифікацій Індії про внутрішню підтримку, де були представлені фактичні дані щодо високих рівнів підтримки виробництва бобових, про які Індія не повідомила СОТ;
  • занепокоєність окремих членів СОТ стосовно нового закону Швейцарії  щодо шоколаду;
  • питання щодо податку на додану вартість, який Шрі-Ланка застосовує на імпортне сухе молоко;
  • діяльність Турецької зернової ради та експорт Туреччиною борошна тощо.

Крім того, члени СОТ приділили значну увагу обговоренню питань щодо виконання Рішення 9-ї Конференції міністрів СОТ 2013 року про адміністрування тарифних квот та Рішення 10-ї Конференції міністрів СОТ 2015 року про експортну конкуренцію в сільському господарстві.

Комітет СОТ з питань сільського господарства  орган в системі СОТ, підзвітний Раді з торгівлі товарами. Головне завдання: здійснення нагляду за виконанням Угоди СОТ про сільське господарство, надання членам СОТ можливості консультуватися з питань, пов'язаних із виконанням зобов'язань в СОТ, а також подавати запити щодо політики членів СОТ у сфері сільського господарства.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json